ЗНО/НМТ-2025
У 2025 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Переклад завдань з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії для виконання сертифікаційної роботи здійснюватиметься кримськотатарською, польською, румунською, угорською мовами.
Модель проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший етап (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник / кожна учасниця отримає інформацію про кількість набраних ним / нею тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник / учасниця знатиме не тільки кількість набраних ним / нею тестових балів, а й зможе зорієнтуватися в тому, якими є його / її результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів за кожний блок НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2025 році.
Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.
Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.
НМТ-2025: на допомогу учасникам — тренувальні тести
Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовлення до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практикування в проходженні тестів минулих років.
Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді на них — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн», де для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до НМТ 2025 року доступні тренувальні варіанти предметних тестів.
За основу взято тести з української мови, української літератури, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики, хімії та географії, що «відпрацювали» на НМТ-2024 й оприлюднені в офіційному звіті разом із психометричними характеристиками завдань. Для зручності завдання цих тестів адаптовано відповідно до можливостей освітнього ресурсу.
Щоб скористатися навчально-тренувальним потенціалом «Всеукраїнської школи онлайн», ви маєте бути зареєстрованим її користувачем. Тож за потреби створіть обліковий запис тут.
Потім перейдіть до вкладки «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу. Після цього відкрийте вкладку «НМТ-2024: перший варіант» або «НМТ-2024: другий варіант», натисніть на «Переглянути курс», далі — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.
Нагадаємо, що кожен учасник проходитиме НМТ в один день у два етапи, які триватимуть по 120 хвилин, з перервою між ними у 20 хвилин. НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: з трьох обов’язкових — української мови, математики та історії України, і одного на вибір — української літератури, або іноземної мови (англійська, іспанська, німецька, французька), або біології, або фізики, або хімії, або географії.
Працюючи на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», ви матимете змогу скомпонувати з предметних тестів свій варіант НМТ й повправлятися у виконанні його завдань.
Як під час проходження тренувальних тестів, так і на реальному випробуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді. Також зможете скористатися довідковими матеріалами з математики, фізики та хімії, розміщеними в онлайн-тестувальнику. Зауважимо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» часового обмеження для виконання тестових завдань немає, тож ви самостійно маєте подбати про визначення тривалості проходження тестів, щоб створити для себе максимально реальні умови тестування.
А як же бути з результатами? Після завершення роботи ви зможете переглянути індивідуальний звіт про свої успіхи, звернувшись до закладки «Прогрес». Тут ви дізнаєтеся, скільки тестових балів вам удалося набрати з максимально можливих за виконання завдань з кожного предмета НМТ, де припустилися помилки і яку тему варто повторити або доопрацювати, щоб надолужити прогалини. Погодьтеся: це і зручно, і корисно.
Нагадаємо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», минулого року стали доступними демонстраційні варіанти предметних тестів НМТ 2024 року, а також перший і другий тренувальні варіанти предметних тестів 2023 року. Їм теж доцільно приділити час.
Окремо зазначимо, що оприлюднені тренувальні предметні тести НМТ-2024, крім потенційних учасників, можуть стати в пригоді й учительству, адже в розділі 3 тому ІІ звіту репрезентовано статистичні та психометричні характеристики відповідних предметних тестів. Ознайомившись із цією інформацією, педагоги матимуть широке коло можливостей для аналізу прогресу своїх учнів. Наприклад, порівняння відсотка учнів, які впоралися з тим чи тим завданням, із часткою учасників НМТ минулого року, які дали правильну відповідь на нього, може стати підґрунтям для зміщення акцентів у підготовці до НМТ-2025.
Пізніше, щойно з’являться всі нормативні документи, Український центр оцінювання якості освіти підготує й оприлюднить демонстраційний варіант тесту з історії України для НМТ-2025. Продовжуйте стежити за новинами на нашому сайті ー усе найважливіше попереду!