Протидія булінгу в закладі освіти

Наказ МОН України №1646 від 28.12.2019

Наказ МОН України №293 від 26.02.2020

Лист МОН України від 29.01.2019 № 1/11 – 881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосувань норм Закону України щодо протидії булінгу»

Лист МОН від 20.03.2020 року № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

Лист МОН України від 19.05.2020 № 6/645-20 «Щодо діяльності Національної дитячої гарячої лінії»

Лист МОН України від 31.03.2020 № 063/3996 «Про план заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

Лист МОН України від 14.08.2020 №1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)»

Форма заяви про випадки булінгу (цькування)

Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) та порядок реагування на них

Порядок реагування на доведені випадку булінгу (цькування) у Харківській приватній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів “Початок мудрості” Харківської області та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

План заходів Приватного закладу «Харківський християнський ліцей «Початок мудрості» з протидії булінгу на 2022/2023 навчальний рік

Корисні посилання з теми протидії булінгу (на допомогу педагогам і батькам)

Булінг уже став справжньої соціальною проблемою, яка торкнулася й українських шкіл. Численні програми та заходи проводяться з метою запобігання цькуванням. Також діти повинні знати, якими печальними можуть бути наслідки булінгу. Вдалий приклад цього – коротка анімаційна про знущання над однолітком.

Головний герой мультика – хлопчик, який не може дати відсіч шкільним хуліганам. Знущання набирають обертів. Спочатку це були лише словесні образи, які згодом перетворилися на регулярні побиття. Не в силах впоратися і проблемою самостійно, підліток вирішує покінчити життя самогубством. Через булінг він доводить себе до межі і пише прощального листа.

У мультику легко спланувати щасливий кінець – і підлітка рятують його однокласники. Проте в реальному житті наслідки булінгу можуть бути невиправними.

Матеріал взято з сайту https://mamabook.com.ua